Skip to content

Kambarinių augalų priežiūra rugpjūtį

Woman Watering PlantRugpjūčio mėnesį paprastai atsiranda didesnė būtinybė  nuolat rūpintis kambariniais augalais. Šiuo laikotarpiu augalus kaip niekada reikia gausiai laistyti ir apipurkšti. Karštu ir sausu oru kambarinius augalus reikia laistyti kartą per dieną arba kas dvi dienos, o lietingu oru reikia išpilti vandenį iš padėklų nuo tų augalų, kurie yra balkone arba lauke.

Kambaryje augančioms orchidėjoms reikia užtikrinti nuolatinį šviežią orą, tačiau jos tuo metu turi stovėti šešėlyje. Jų stiebus ir lapus reikia valyti švariu kambario temperatūros vandeniu, o vazonas, kuriame auga orchidėjos, turi būti švarus.

Kaktusus karštomis dienomis vakarais reikia apipurkšti kambario temperatūros vandeniu. Paparčius tolygiai reikia apipurkšti rytais ir vakarais.

Amarilius reikia gausiai laistyti,  taip pat patariama kartą arba du per mėnesį palaistyti juos skystomis trąšomis. Jeigu jų lapai jau nukrito, tada laistyti jų nebereikia. Tokiu atveju vazoną su amariliu reikia perkelti į sausą ir vėsią vietą ir palikti ten iki rudens.

Ką reikia daryti, jei išvykstate ilgam. Pastatykite vazonus su gėlėmis aplink kibirą arba dubenį su vandeniu, kurį reikia pastatyti aukščiau (pavyzdžiui, ant taburetės). Į kiekvieną vazoną įterpkite storą medvilninę arba vilnonę susukto į virvę audinio juostą.  Kitą virvės galą patalpinkite į indą su vandeniu ir prispauskite kokiu nors sunkiu daiktu, kad virvė neištrūktų.  Į indą su vandeniu patariama įdėti keletą gabaliukų anglies, kad vanduo nesugestų.

Kada grįžtate iš ilgos kelionės. Pradžioje pašalinkite nuo augalų senus sudžiūvusius ir pageltusius lapus, o taip pat nereikalingus jaunus ūglius. Augalus reikia nuplauti po dušu, o jei reikia, augalų lapus nuvalyti minkštu rankšluosčiu.

Taip pat augalus reikia gausiai palaistyti. Galima patalpinti vazoną su augalu į dubenį su vandeniu ir palaikyti jį ten iki tol, kol nustos skirtis oro burbuliukai. Po to vazoną su augalu reikia pastatyti į pritemdytą vietą ir savaitę kasdien reikia apipurkšti augalo lapus.

Rugpjūčio pabaigoje patariama augalus persodinti į naujus vazonus, juos atjauninti, nuimti jų auginius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *