Kambarinėms gėlėms tinkamiausia oro temperatūra


Viena iš svarbiausių kambarinių gėlių gyvenimo sąlygų, kaip ir drėgmė, šviesa, maistinės medžiagos bei šviežias oras, yra šiluma. Jeigu oro temperatūra pakyla, augalas pradeda greičiau augti, o jeigu oro temperatūra nukrenta, gėlės augimas sulėtėja. Tačiau tai vyksta oro temperatūrai esant tarp +12° С iki +32° С. Jeigu oro temperatūra yra aukštesnė arba žemesnė, augalas arba sulėtina augimą, arba nustoja augti. Todėl kambarinėms gėlėms labai svarbus yra oro temperatūros režimas.

Įvairioms kambarinėms gėlėms reikia skirtingos temperatūros režimo. Pavyzdžiui, kai kurioms kambarinėms gėlėms reikia šiltos oro temperatūros, kitoms atvirkščiai – vėsesnės oro temperatūros. Šiltomis laikomos tos patalpos, kuriose oro temperatūra svyruoja nuo +15° C iki +20° C. Vėsios patalpos yra tos, kuriose oro temperatūra siekia nuo +8° С iki +12° С. Atogražų klimato šalių gėles reikia laikyti patalpose, kuriose oro temperatūra yra aukštesnė. Vėsesnėse patalpose gali augti subtropinio klimato šalių gėlės ir ištvermingesnės atogražų šalių gėlės.

Yra kambarinių gėlių, kurios apskritai yra labai nereiklios (aspidistra, alijošius, dracena, klivija), juos tenkina bet kokia oro temperatūra, kaip šiltas oras, taip ir vėsus. Tačiau yra tokių kambarinių gėlių, kurios labai skausmingai reaguoja į oro temperatūros pokyčius, ir staigus temperatūrų pasikeitimas  kenkia šiems augalams. Svarbu prisiminti, jog oro temperatūra prie lango žiemos laikotarpiu yra apie +1° С arba -2° С, o ant palangės ir dar žemesnė. Todėl būtina įsigyti kambario termometrą. Aukšta oro temperatūra kenksminga tuo, jog yra lydima sauso oro ir šviesos stokos.

Jeigu konkreti oro temperatūra kambarinei gėlei nenurodyta, o nurodyta tik apatinė riba (pvz., vidutinė, ne žemesnė kaip +13° С), tokiu atveju kambarinė gėlė turi augti patalpoje, kur oro temperatūra nuolat būna +14° С. Juk apatinė temperatūros riba galimas tik tam tikrą laiką, dienai ar dviems.  Negalima auginti kambarinių gėlių esant apatinei oro temperatūros ribai, priešingu atveju gėlė ne augs ir vystysis, o tik vegetuos (išskyrus tuos atvejus, kai augalas yra ramybės būsenoje). Kad augalas gerai augtų ir vystytųsi, oro temperatūra turi būti optimali.

•    +15° С +18° С  – augalams, kuriems reikalinga vidutinė oro temperatūra.
•    +12° С +15° С  – augalams, kuriems reikalinga vėsesnė oro temperatūra.
•    +18° C +22° С  – augalams, kuriems reikalinga šilta oro temperatūra.

Augalams svarbu ne tik kambario, bet ir žemės temperatūra.

Žemės temperatūra vazonėlyje yra 1-2 laipsniais žemesnė negu oro temperatūra. Todėl kai kuriems augalams (gardenijai, euchariui, fikusui) būtina pašildyti žemę, nes jie mėgsta „laikyti kojas šiltai“.  Žemei vazonėlyje pašildyti galima naudoti akvariumo šildytuvus, elektros lempas, arba tiesiog įpilti šilto vandens į lėkštelę po vazonu. Svarbu prisiminti, kad augalų šilumos reikalavimai yra skirtingi skirtingais jų augimo periodais.  Pavyzdžiui, kai augalas yra ramybės būsenoje, jam reikia vėsesnės temperatūros, negu jo augimo laikotarpiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.