Kalankė (Kalanchoe) – gyvybės medis


Kalanchoe flowers are bold and colorful, lending an extra dose of festive cheer for the holidays.Aprašymas: Kalankė yra viena iš populiariausių ir viena iš mieliausių Crasulaceae šeimos atstovių.  Nors gėlės gimusios Madagaskare, kalankė žinoma visame pasaulyje ir ją lengva atpažinti, nes ji turi žiedyną, kuris pasižymi raudonomis, orandžinėmis, geltonomis, violetinėmis spalvomis bei sultingais ovalo formos lapais.

Kalankės žydėjimas

Kalankė žydi 6-8 mėnesius per metus, ypač kuomet yra gerai prižiūrima ir yra tinkamos auginimo sąlygos. Žydėjimo pradžia priklauso nuo dienos trukmės. Todėl Kalankių augintojai seka specifinį žydėjimo laikotarpį. Turėkite omenyje, jog nuolatinė šviesa skatina žydėjimą. Norint, kad  gėlė turėtų kuo daugiau naujų pumpurų, reikia 8-10 valandų laikyti šviesoje (arba dirbtiniame apšvietime). Po naujo apsipumpuravimo Jūs galite patraukti į normalią  šviesą. Kai Kalankė ima vysti, reikia apkarpyti ir palikti mėnesį ramioje tamsioje vietoje. Per šį laikotarpį Jūs neturite laistyti vandeniu arba laistyti labai mažai. Kuomet pastebėsite naujus pumpurus pastatykite Kalankę atgal į tinkamą vietą, ir iš naujo reguliariai laistykite.

Kalankės augimo sąlygos

Kalankėms lengva augti, reikalinga minimali priežiūra. Tad, jei esate užimtas žmogus, nesvarstykite ar pirkti Kalankę, kuri būdama graži, dekoratyvi gėlė papuoš Jūsų namus. Joms reikalinga šilta 12 – 30C temperatūra. Svarbu žinoti, jog ši gėlė yra jautri šalčiui, tad stenkites ją nuo to apsaugoti. Jos taip pat nemėgsta vandens pertekliaus, yra panašios į kaktusus, lyginant su vandens poreikiu. Laistyti vieną kartą į savaitę žydėjimo laikotarpiu  be perlaistymų, stengiantis palaistyti gėlę iš vidaus, kadangi drėgmės perteklius skatina žemės puvimą ant šaknų ar ligas. Žemę svarbu išlaikyti gana sausą nei drėgną. Kaip ir kaktusai, Kalankės nemėgsta tiesioginių vasaros saulės spindulių, kadangi tvirtus lapus tiesioginė saulė gali išdeginti. Rinkites laikymo vazoną pagal pralaidumą šaknims. Kad paruoštumėte tinkamą drenažą, į vazono dugną sudėkite nugludintus akmenis. Tinkamiausia pralaidi žemė iš durpių, paliekant žemę su smėliu. Tręšti naudojant skystas žemes ar kietas trąšas žydinčioms gėlėms, kartą per dvi savaites žydėjimo laikotarpiu.

Kalankės daiginimas

Kalankių daiginimas galimas daiginant arba apkarpant. Bet yra lengviau ir paprasčiau dauginti Kalankę apipjaustant ir taip išgaunant daigelių. Tad Jūs turite nukirpti šiek tiek nuo gėlės viršaus, 6-7cm ilgio atžalas panašaus ilgio ir leisti gėlei pabūti keletą dienų šviežiame ore, tam kad ji tinkamai dehidratuotus ir gydytusi daiginimo pažeidimus. Tuomet Kalankės daigai lengvai pradės kalti šaknis. Persodinimas gali pasimatyti po 2-3 metų nuo pirmojo daiginimo. Nepamirškite, jog Kalankės mėgsta augti pavienės, mažose vazose. Persodinti ankstyvą pavasarį šviežiame dirvožemyje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 mintys apie “Kalankė (Kalanchoe) – gyvybės medis

 • Veronika

  PARDUODU KAMABRINĖS GĖLĖS
  Kaina – kuri Jums prieinama
  Geles :
  – ALAVIJAS ( Įvairių dydžių 30vnt);
  – KOLANCHOE (Prastitutė, 10vnt);
  – KAKTUSAI ( 20vnt);
  – KINŲ ROŽĖ ( 2vnt, aukštis 2m).
  Veronika +37060567974