Skip to content

Kaladis

kaladis1Kaladis (lot. Caladium) priklauso ajerinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė yra Pietų Amerika. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama 15 šio augalo rūšių. Kaip kambarinė gėlė dažniausiai auginamas dvispalvis kaladis.

Dvispalvis kaladis – tai žolinis bestiebis augalas. Šio augalo stiebagumbiai yra pailgos formos, apie 10 cm ilgio.  Ant ilgų kotelių išsidėstę ieties arba strėlės formos lapai, siekiantys 30 cm. Dvispalvis kaladis žydi neišvaizdžiais smulkiais žiedais, kurie auga iš žiedyno burbuolės. Daugelis šių augalų turi dvispalvius lapus, išmargintus raudonomis arba rausvomis dėmėmis su tamsiai žaliu kraštų apvadu.

Laikymo vieta. Kaladis gerai auga ir vystosi laikomas prie rytinės ir šiaurės vakarų pusės lango. Vasarą augalą reikia laikyti ne aukštesnėje kaip +25° С temperatūroje. Rudenį kaladis pradeda ramybės laikotarpį, ir jį reikia laikyti +16° С – +18° С oro temperatūroje.

Apšvietimas. Kaladis mėgsta ryškią pasklidusią šviesą, tačiau vasarą, karštomis vidurdienio valandomis jį būtina pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių.

kaladis2Laistymas. Nuo pavasario iki rudens kaladis laistomas gausiai. Tačiau prižiūrėkite, kad  žemė nebūtų per daug drėgna. Prasidėjus ramybės laikotarpiui laistymas suretinamas, o po to ir visai nustojama laistyti.

Oro drėgmė. Kaladis mėgsta drėgną orą. todėl vazoną su gėle geriau pastatyti ant padėklo su šlapiu keramzitu arba apsupti molinį vazoną drėgnomis samanomis. Apipurkšti kaladį galima tik šiltu ir minkštu vandeniu iš pačio smulkiausio purkštuvo.

Tręšimas. Augalas tręšiamas nuo balandžio iki rugpjūčio, intensyvaus augimo laikotarpiu.  Kaladis tręšiamas skystomis kompleksinėmis trąšomis, skirtomis augalams su dekoratyviniais lapais.

Dauginimas. Dauginamas kaladis dukteriniais stiebagumbiais.

Persodinimas. Kovo mėnesį, kai baigiasi ramybės laikotarpis, augalo stiebagumbiai persodinami į šviežią žemę. Žemių mišinys persodinimui: lapinė žemė, durpinė žemė, puveninga žemė, smėlis (1:1:1:1).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *