Skip to content

Gebenė

gebenė1

Gebenė (lot. Hedera) priklauso aralijinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė – Europa. Nors gebenė kilusi iš Europos, tačiau ji plačiai paplitusi Azijoje ir Afrikos šiaurėje. Gebenė idealiai tinka auginti kambaryje ir daugelio gėlininkų yra mėgstama dėl gražios bei gausios žalumos ir gero augalo prisitaikymo prie įvairių gyvenimo sąlygų.  Gebenė puikiai žiūrisi ir kaip vienetinis augalas, ir kompozicijoje su kitais kambariniais augalais.

Laikymo vieta. Gebenė gerai jaučiasi pritemdytose kambario vietose, nepaisant, kad mėgsta ryškią šviesą. Optimali gebenei oro temperatūra – +15° С – +17° С, tačiau reguliariai laistant, gėlė gali ištverti ir aukštą oro temperatūrą. Gebenė yra labai ištvermingas, tvirtas ir patvarus augalas. Tačiau margalapė gebenė gali prarasti lapų margumą dėl saulės šviesos trūkumo.

Apšvietimas. Gebenė mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Gebenę reikia gausiai ir reguliariai laistyti. Žemė visada turi būti drėgna, tačiau negalima palikti vazone užsistovėjusio vandens. Žiemą laistymą reikia suretinti, žemė turi pradžiūti iki kito laistymo.

gebenė2

Oro drėgmė. Šiai gėlei reikalinga vidutinė oro drėgmė, tačiau gali ištverti ir sausą orą. Gebenės lapus naudinga dažnai apipurkšti, o kartais suruošti jai šiltą dušą. Žiemą, centrinio šildymo metu naudinga pastatyti gebenę ant padėklo su šlapiu keramzitu. Nuo pernelyg sauso oro ant gebenės lapų gali atsirasti rudos dėmės ir apsinuoginti stiebas.

Tręšimas. Vasarą, vieną kartą per savaitę gebenę reikia tręšti gėlių trąšomis. Žiemą gebenė tręšiama kartą per mėnesį arba kartą per du mėnesius.

Dauginimas. Gebenė dauginama auginiais, kuriuos galima įšaknyti bet kuriuo metų laiku, nors geriau vasaros pabaigoje. Sodinti reikia į nedidelį vazoną po tris auginius.

Persodinimas. Jauną augalą gali prireikti persodinti kasmet. Persodinti geriausia pavasarį. Gebenė mėgsta ankštoką vazoną, todėl ją persodinti reikia tik tuo atveju, jei pastebėjote, kad ši kambarinė vijoklinė gėlė nustojo augti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *