Skip to content

Gardenija (Gardenia) – kaip auginti kambarinę gėlę

Gardenija

Gardenija mylima gėlė, dėl labai paprastų priežasčių – kvapnumo, sužavėjimo bei savo įsimintinumo. Dėl šios priežasties niekas nebando auginti šių  gėlių  lauko šiltnamiuose. Gardenijos populiarios dovanų gėlės, ypatingos kuomet sužysta, tačiau joms yra sudėtinga augti kambario sąlygomis.  Vis dėl to, kas kelis mėnesius ši žydinti gėlė papuoš Jūsų kambarinių gėlių kolekciją.

Kambarinės gėlės auginimo sąlygos:

Šviesa: ryški. Tačiau vengti tiesioginių saulės spindulių, ypatingai per vasarą.

Laistymas: Palaikyti pastovų žemės drėgnumą, bet žiemos metu laistyti mažiau.

Temperatūra: +15,6 temperatūra ir didesnė tinka idealiausiai. Vengti šalčio, kuomet sumažinama temperatūra.

Dirvožemis: naudoti ne kalkinį žemės mišinį, o rododendrinį mišinį.  Jos mėgsta lengvai rūgštingą žemę.

Trąšos:  tręšimas kas dvi savaites su ne kalkinėmis trąšomis, arbatinis šaukštelis žemės ūkiui skirtos sieros gali padėti žemei sumažinti Ph.

Daiginimas: Persodinti pavasarį ar kiekvieną pavasarį, kai yra reikalinga. Naudoti žemo Ph žemę skirtą rododendrinėms gėlėms arba Gardenijoms.

Rūšys: Pagrindinės rūšys Gardenia Jasminoides, kuri pasižymi blizgiais žaliais padengtais vašku, labai aromatingos baltos gėlės. Atsiradusios Kinijoje, buvo plačiai naudojamas daugelyje kultivarų.  Šiltame klimate, kai Gardenija auga lauke, daugelis Gardenia Thunbergia rūšies skiepytų šakniastiebių yra parduodami. Skiepyti augalai dažnai būna labiau sveikesni, geresni, ilgesniais žiedais, bet jie žymiai mažiau toleruoja šaltį nei tradicinės Gardenijos.

Auginimo patarimai: Gardenijos – rūgšti mėgstančios gėlės, tad geriausia palaikyti žemą Ph. Naudonjant standartinius užliejimo mišinius, gali kilti šiokių tokių problemų, bet nepergyvenkite. Nelaikykite šaltai ir nenaudokite nenuoseklaus laistymo. Nuo kai kurių pumpurų ar lapų gali imti lašeti vanduo. Dažnai pasitaikanti problema yra vabzdžiai, ypač amarai. Gerai prižiūrima Gardenija gali būti kompaktiška su sunkiais lapais ir žiedais. Vėlyvą vasarą, kuomet temperatūra būna virš +15,6C ir dienos temperatūra tarp 23,9C – 28C, gerai prižiūrima Gardenija gali būti kompaktiška su sunkiais lapais ir žiedais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *