Skip to content

Chrizantema

chrizantema2Chrizantema (lot. Chrysanthemum) priklauso astrinių šeimos augalų grupei.  Šią nuostabią kambarinę gėlę bet kuriuo metų laiku galima įsigyti žydinčią. Chrizantema gali žydėti paprastais ir pilnaviduriais įvairiausių spalvų žiedais – rožiniais, raudonais, baltais, geltonais, violetiniais ir t.t. Neįtikėtinai gražiai žiūrisi keletas skirtingų spalvų chrizantemų viename vazone. Tokios kompozicijos papuošia net ir patį nuobodžiausią kambarį.

Vazonuose augančios chrizantemos gali išaugti iki 20-30 cm aukščio. Tam, kad ši gėlė gerai krūmytųsi, jos ūglius reikia apgenėti ir apskabyti. Persodinant chrizantemą į vieną vazoną geriau sodinti ne vieną, o iš karto kelis kambarines gėlės auginius.

Laikymo vieta. Chrizantema mėgsta šviesą, tačiau ją reikia pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių. Šią gėlę geriau laikyti vėsioje patalpoje, kurioje oro temperatūra siekia +10° С – +15° С. Šiltesnėje patalpoje chrizantema žydės trumpiau ir ne taip gausiai.

Apšvietimas. Ši gėlė mėgsta ryškią šviesą su lengva priedanga nuo tiesioginių saulės spindulių karštomis vasaros vidurdienio valandomis. Chrizantemai kambaryje reikalingas geras apšvietimas.

Laistymas. Šią gėlę reikia laistyti gausiai, žemė vazone turi būti visuomet drėgna, tačiau saugokite gėlę nuo perteklinės drėgmės.

chrizantema1Oro drėgmė. Chrizantemą periodiškai reikia apipurkšti. Tačiau tai labiau reikalinga dėl gėlės švaros, o ne dėl oro drėkinimo.

Priežiūra po žydėjimo. Paprastai chrizantemos parduodamos kaip vienmetės gėlės, ir pražydėjusios jos tiesiog išmetamos. Tačiau to galima išvengti. Jei ši gėlė jums brangi, jūs galite ją išsaugoti. Gėlei pražydėjus, nugenėkite visus ilgus ūglius, o trumpus kotelius palikite. Vazoną su gėle pastatykite į vėsią vietą (+1° С – +3° С). Pavasarį, kai tik pasirodys nauji jauni gėlės ūgliai, perneškite chrizantemą į šviesią ir šiltesnę vietą. Persodinkite gėlę į šviežią žemę ir pradėkite ją laistyti trąšų tirpalu. Tręšti reikia kartą per dvi savaites. Iš peržiemojusių ūglių galima nugenėti auginius ir pasodinti juos kaip naują augalą.

Dauginimas. Chrizantemos dauginamos sėklomis, augalo dalimis ir auginiais.

Persodinimas. Jaunos chrizantemos persodinamos kasmet, senos gėlės persodinamos kas du metai.  Ši gėlė nekaprizinga žemės kokybei, tik nemėgsta rūgščios žemės. Chrizantema puikiai auga ir vystosi paprastoje sodo žemėje, paprasčiausiai pridėkite į ją šiek tiek puviningos žemės ir smėlio.  Kad chrizantemos geriau šakotųsi, jas reikia apgenėti ir apskabyti.

Jeigu laikysitės visų gėlės priežiūros sąlygų, ir ji ištvers vėsų žiemojimą, chrizantema džiugins jus savo gausiais žiedais ir ilgu žydėjimu.

1 thought on “Chrizantema”

  1. Sveiki,domina chtizantemos tiek krumines, tiek skinamos. Kokios butu kainos? ir is kur jus esat? mane domina nemazas kiekis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *