Bugenvilija (lot. Bougainvillea) priklauso dyvininių augalų šeimai. Tai dekoratyvinis žydintis puskrūmis su laipiojančiais ūgliais. Šios gėlės tėvynė yra Brazilija. Gamtoje bugenviliją dažniausiai galima sutikti Juodosios jūros regione. Ši gėlė puikiai žiūrisi pasodinta kubilėlyje, bugenvilija galima papuošti didelius kambarius. Taip pat šią gėlę namų sąlygomis galima auginti kaip bonsą, formuojant mažą medelį.
Tačiau bugenvilija yra labai kaprizingas augalas, todėl šios gėlės auginimas reikalauja ypatingo meistriškumo ir patirties. Labiausiai paplitusi šio augalo rūšis yra plikoji bugenvilija. Nuo šios bugenvilijos rūšies veislės priklauso gėlės pažiedės spalva. Pas skirtingų rūšių bugenvilijas ši pažiedės spalva varijuoja nuo purpuriniai violetinės iki oranžiniai geltonos. Šios gėlės lapai yra ryškiai žalios spalvos.
Bugenvilija laikoma pinigų simboliu, kuris susijęs su su galybe ir pinigų energija. Šios gėlės vaidmuo jūsų namuose arba biure – puiki finansinių sandorių eiga, finansinės rizikos sumažėjimas, naudingos investicijos, klientų trauka ir pan. Štai kodėl bugenviliją taip mėgsta Azijoje, šią gėlę naudoja įrenginėjant bankų ir kitų finansinių organizacijų interjerus.
Laikymo vieta. Bugenvilija yra šiltamėgė, todėl patalpoje, kur ji laikoma, turi būti ne žemesnė kaip +20° С temperatūra. Ši gėlė neperneša staigių temperatūros svyravimų, o tuo labiau skersvėjų. Žiemos laikotarpiu bugenviliją reikia pernešti į vėsesnę patalpą (+8° C – +10° С). Kadangi ši kambarinė gėlė yra labai kaprizinga, stenkitės neperkėlinėti jos iš vieno kambario vietos į kitą, nes ji nemėgsta kai keičiama jos laikymo vieta.
Apšvietimas. Bugenvilija mėgsta labai ryškią šviesą, kitu atveju ji gali prarasti savo dekoratyvumą, prarasdama žiedų spalvos ryškumą.
Laistymas. Šiai kambarinei gėlei patinka gausus laistymas. Tikrinkite jos žemę vazone, ji turi būti visuomet drėgna, bet ne šlapia. Žiemos laikotarpiu laistymą reikėtų suretinti kol išdžius substratas.
Oro drėgmė. Bugenvilija nemėgsta sauso oro. Karštomis dienomis šią gėlę reikia apipurkšti. Vazoną su šia gėle būtų gerai pastatyti ant padėklo su šlapiu žvirgždu.
Tręšimas. Tręšti bugenviliją reikia nuo kovo iki spalio, vieną kartą per savaitę trąšomis, skirtomis žydinčioms gėlėms.
Persodinimas. Jauna bugenvilija persodinama retai, vieną kartą per tris metus. Suaugusi gėlė persodinama į didesnį vazoną kartą per šešis metus. Persodinti bugenviliją reikia į ne per daug purios žemės mišinį, galima pridėti molio ir sunkios velėnos žemės.
Dauginimas. Dauginama bugenvilija vasarą stiebo auginiais. Įsišaknyti paliekama drėgname durpių ir smėlio mišinyje. Šiuo laikotarpiu gėlė pastatoma į šviesią vietą po plėvele, oro temperatūrai esant ne aukščiau kaip +25° С.
kur galima nusipirkt kambarinę Bugenvilija?
Laba diena, kur būtų galima nusipirkti kambarunę bugenviliją? Ačiū
Sveiki,noreciau suzinoti pavadinima didzialapes ir didziaziedes Bugenvilijos ir kur ja nusipirkti. Dabar auginu ,,Sabind,,pav.bugenvilija. Aciu