Skip to content

Avokadas

avocadoAvokadas, kuris priklauso lauramedinių šeimos augalų grupei, yra amerikinės persėjos (lot. Persea americana) vaisius. Šio augalo tėvynė yra Centrinė Amerika ir Meksika. Auginamas kaip kambarinė gėlė, paprastai avokadas nežydi ir neveda vaisių. Tai nėra itin dekoratyvus kambarinis augalas: jis turi ilgą stiebą su nedaug lapų, tačiau kai šis augalas išauga pakankamai didelis, atrodo iš tiesų įspūdingai. Gėlininkus mėgėjus džiugina tai, kad avokadą galima patiems išsiauginti iš vaisiaus.

Laikymo vieta. Vasarą avokadą reikia laikyti šviesioje ir saulėtoje vietoje, tačiau vidurdienio valandomis jį reikia apsaugoti nuo tiesioginės saulės. Žiemą avokadas laikomas šviesioje patalpoje,  +10° С – +12° С oro temperatūroje. Tačiau ir taip laikomas avokadas gali numesti lapus, kurie pasirodys tik pavasarį.

Apšvietimas. Avokadas mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Vasarą avokadą reikia laistyti gausiai. Žiemą laistyti šį augalą reikia atsižvelgiant į oro temperatūrą ir aplinką.

Oro drėgmė. Šiai kambarinei gėlei reikalinga vidutinė oro drėgmė. Reikia reguliariai apipurkšti avokadą kambario temperatūros vandeniu.

avokadas2Dauginimas. Avokadas dauginamas sėklomis, o kartais ir auginiais, kurie įsišaknija pakankamai sunkiai, todėl juos reikia apdoroti augimo stimuliatoriais. Pats paprasčiausias avokado dauginimo būdas – sėklomis. Pasodinkite avokado vaisiaus kauliuką buku galu į žemę, o smailusis kauliuko galas turi kyšoti iš žemės.  Saugoti taip pasodinto avokado vazoną reikia šiltoje vietoje, kol pasirodys augalo lapeliai. Laistyti reikia retkarčiais, tačiau neleiskite žemei perdžiūti.

Persodinimas. Avokadas persodinamas kasmet  pavasarį.

Auginimo sunkumai. Dėl per daug sauso oro avokadą gali pažeisti skydamaris ir voratinklinė erkutė.

1 thought on “Avokadas”

  1. Auginu keleta avokadu

    O mano avokado stiebas pradejo dziuti, lapu yra, stiebas aukstas, taciau pirmasis islindes stiebas sukietejas darbar dziuna nezinau ka daryti… ? ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *