Skip to content

Aspidistras

aspidistrasAspidistro gimtine laikoma tiek Kinija, tiek Japonija. Jis priklauso lelijinių šeimos ratui. Dažniausiai šis augalas būna žaliais lapais, kiek rečiau – margais. Prieš rinkdamiesi šį augalą, atkreipkite dėmesį į tai, kad margais lapais gėlė reikalauja daugiau šviesos, taip pat yra daug lepesnė. Aspidistras auga gana lėtai.
Dauguma šį augalą laiko gana senamadišku, tačiau tai tik susiformavęs stereotipas. Nors šis augalas auga gana lėtai, tačiau vėliau Jus nustebins savo dydžiu. O svarbiausia, kad ši gėlė nereikalauja pernelyg daug pastangų savo priežiūrai.
Aspidistro priežiūra
Mėgsta šviesą. Aspidistras gali susidoroti su bet kokiu šviesos srautu, tačiau tiesioginių saulės spindulių reikėtų vengti. Nors jis įpratęs išgyventi ir be saulės, ryški šviesa jam yra būtina.
Laistymas
Augimo metu jam reikia gana nemažai vandens, vėliau jo kiekį galima ženkliai sumažinti.
Drėgmė
Tai nėra svarbu.
Tręšimas
Vegetacijos metu maždaug kartą per mėnesį su silpnu tirpalu.
Temperatūra
Paprastai jam puikiai tinka vidutinė namų temperatūra.
Persodinimas
Reikalingas retai. Jis nemėgsta savo šaknų trikdžių, jos negali gauti per daug šviesos. Dažnas persodinimas augalą gali pražudyti.
Dauginimas
Pakankamai sudėtingas. Persodinant Jums tereikia atskirti stiebą nuo šaknų į kelias dalis.
Augimo greitis
Itin lėtas.
Aukštis
Maksimalus aukštis yra apie 60cm.
Žiedai
Nors gėlė žydi gana retai, žiedai niekuo neišsiskiria. Visiškai normalu žiedų sulaukti vieną kartą per metus, pats žydėjimas trunka kelias savaites. Atminkite, kad žydi tik subrendę augalai.
Patarimas
Lapai greitai kaupia dulkes, kurios jiems kenkia. Nuplaukite juos kas porą mėnesių.

1 thought on “Aspidistras”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *