Skip to content

Aglaonema

aglaonema1Aglaonema (lot. Aglaonema) priklauso aroninių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė yra Pietų Amerika. Aglaonema šiek tiek panaši į difenbachiją, nes yra šios gėlės giminaitė. Tik aglaonema nuo savo giminaitės skiriasi siauresniais lapais ir mažesniu dydžiu. Aglaonema yra krūmo formos, ilgai žydi ir suformuoja vaisius Augalas labiau tinkamas auginti hidroponikos būdu.

Laikymo vieta. Aglaonemai reikalinga šviesi ir šilta laikymo vieta.  Oro temperatūra kambaryje neturi būti  žemesnė kaip +18° С, optimali oro temperatūra – +22° C – +23° С. Jokiu būdu nepalikite gėlės ant skersvėjų, nes ji jų neperneša.

Apšvietimas. Aglaonema mėgsta gerą apšvietimą. Vasarą, karščiausiomis dienos valandomis gėlę reikia apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.  Žiemą gėlei reikalingas ypač ryškus ir intensyvus apšvietimas.

Laistymas. Nuo pavasario iki rudens augalą būtina laistyti gausiai, žiemą laistymas suretinamas iki vidutinio. Laistyti gėlę reikia tik minkštu ir šiltu vandeniu, kuris būna nusistovėjęs kelias dienas kambario temperatūroje.

aglaonema2Oro drėgmė. Aglaonema mėgsta drėgną orą, todėl raugalą reikia reguliariai apipurkšti ir nuplauti jo lapus.  Prieš apipurškiant įsitikinkite, kad visi langai ir orlaidės uždaryti ir gėlei negresia skersvėjai.

Tręšimas. Augalą reikia tręšti nuo kovo iki rugsėjo kartą per dvi savaites trąšomis, kuriose nėra kalkių, skirtomis kambariniams augalams.

Persodinimas. Ši gėlė lėtai auga, todėl dažnai jos persodinti nereikia. Jauni augalai persodinami kartą per metus, vyresni kaip 3 metų augalai persodinami kas du tris metus. Persodinama pavasarį. Sodinti aglaonemą reikia į ankštą vazoną. Žemių mišinys persodinimui: velėnos žemė, lapinė žemė, durpinė žemė, smėlis (2:1:1:1). Į šį mišinį galima pridėti šiek tiek medžių anglies ir plytų duženų, o ant vazono dugno padėti gerą drenažą.

Dauginimas. Pavasarį ir vasarą aglaonema dauginama stiebo ir viršūnės auginiais. Persodinimo metu atskiriamos nedidelės  ataugos su lapeliais ir šaknelėmis.

1 thought on “Aglaonema”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *