Kiekvienas gėles mėgstantis žmogus skirtingai skiria dėmesio kambariniams augalams. Kai kurie, įsigydami kambarinius augalus, ilgainiui tampa tikri profesionalai ir visą savo laisvalaikį yra pasirengę skirti gėlių puoselėjimui ir auginimui. Tuo tarpu kiti tik retkarčiais prisimena, kad ant palangės stovi augalas, kurį reikia palaistyti. Pradedančiam gėlininkui būtina žinoti, jog reikia išsiaiškinti ne tik kambarinių augalų dekoratyvines savybes, bet ir skirtingas augalų spalvines grupes. Tokiu būdu jūs galėsite teisingai juos išdėstyti, sėkmingai veisti ir auginti. Štai keletas patarimų pradedančiam gėlininkui.
Kambarinių augalų auginimo klaidos pasitaiko ir pas pradedantį, ir pas patyrusį gėlininką. Svarbu prisiminti, jog lengviau yra išvengti klaidos, nei ją ištaisyti. Kartais būna labai sunku nustatyti, nuo ko konkrečiai kenčia kambariniai augalai. Egzistuoja tam tikros augalų priežiūros sąlygos, kurių būtina paisyti, tačiau ne visi gėlininkai rimtai į jas atsižvelgia. Todėl norisi pasidalinti keliais pagrindiniais patarimais.
Kai jūs įsigijate augalą, pasistenkite apie jį sužinoti kiek įmanoma daugiau. Jūs privalote žinoti, kokia turi būti optimali augalui oro temperatūra, kokia drėgmė jam reikalinga, kaip dažnai šį augalą reikia laistyti ir t.t. Šia informacija reikėtų pasidomėti prieš įsigyjant norimą kambarinį augalą, tada jūs iš anksto galėsite paruošti jam visas reikalingas sąlygas.
Netgi patyręs gėlininkas gali užmiršti, ko ir kokiam augalui reikia, ypač kai namuose auginama per daug augalų. Todėl būtų protinga užsivesti užrašus, kuriuose būtų informacija apie kiekvieną įsigytą augalą. Trumpai užsirašykite, kada ir kokį augalą reikia laistyti, persodinti, kaip tręšti ir kitą informaciją, kuri yra labai svarbi, bet gali pasimiršti.
Pradedančiajam gėlininkui reikia pasistengti pasirūpinti kambarinių augalų nuolatine vieta namuose, nes dauguma augalų nemėgsta, kai juos perstatinėja iš vienos vietos į kitą.
Nepatyrusiam gėlininkui reikia žinoti, jog visus augalus reikia laistyti, o gėlėms skirtas vanduo turi būti minkštas ir gerai nusistovėjęs. Jeigu jūsų namuose daug augalų, vandenį nusistovėti galima palikti ir kibire. Vanduo turi būti paliktas nusistovėti ne trumpiau kaip 1-2 paras. Jeigu jūs paliekate gėlių vandenį nusistovėti plastikiniuose buteliuose, tai būtinai atsukite butelių kamštelius, kad galėtų išsigaruoti chloras. Yra augalų, kurie neperneša laistymo kietu vandeniu, nuo to jie gali ne tik sirgti, bet ir žūti.
Persodinant kambarinius augalus geriau naudoti pirktinį žemės mišinį, skirtą konkrečiam augalui. Prieš panaudojant žemę augalui, ją reikėtų dezinfekuoti – gerai pralieti ją silpnu mangano tirpalu, nes tai padės panaikinti kenkėjus.
Dažniausiai kambariniai augalai kenčia dėl mūsų butuose įrengto centrinio šildymo. Kadangi radiatorius įrengtas prie lango, tai augalų išdėstymas toliau nuo jo yra neįmanomas. Todėl pradedančiajam gėlininkui patartina drėkinti orą aplink augalus. Kita būtina sąlyga geram augalų vystymuisi yra šviežias oras. Pavyzdžiui, kaktusai gali nepražysti būtent dėl to, kad jiems trūksta šviežio oro. Tačiau taip pat būtina žinoti, jog nė vienas augalas neperneša šaltų skersvėjų.
Bet kurioje didesnėje gėlių parduotuvėje galima įsigyti pačių įvairiausių kambarinių augalų. Tačiau daugelis renkasi ne tuos augalus, kurie galėtų tikti jų namų, biurų ir butų sąlygoms. Jautrius augalus pastatome ant tiesioginių saulės spindulių arba šviesą mėgstančius augalus pastatome šešėlyje.Jeigu jūs dažnai darbo reikalais vykstate į komandiruotes arba tiesiog pamirštate augalus palaistyti, jums būtų geriausia įsigyti kaktusus arba sukulentinius augalus.