Skip to content

Kaip teisingai išrinkti talpą kambarinėms gėlėms

vazonas3Daugelis gėlininkų mėgėjų yra įsitikinę, jog moliniame vazonėlyje drenažas nereikalingas. Toks įsitikinimas neteisingas, nes perlieti kambarines gėles galima bet kokiame vazone. Todėl visiems gėlininkams mėgėjams norisi patarti patiesti drenažo sluoksnį į bet kurią gėlių talpą, to niekada nebus per daug.  Ir visgi bet kurią kambarinę gėlę galima perlieti, jeigu laistysite ją dažnai ir po nedaug, ir šiuo atveju gali nepadėti net drenažas.

Visos kambarinių gėlių talpos paprastai skirstomis į tris grupes: konteinerius vazonus ir dekoratyvines vazas.

Konteineriai. Konteineriai turi vandeniui nepralaidų dugną ir yra naudojami vienam arba keliems kambariniams augalams. Kambarines gėles į konteinerius galima persodinti be vazonėlių, ir dėl to jūsų fantazija galės pasireikšti neribotai. Ką galima naudoti kaip konteinerius? Ogi viską, ką pageidausite: plastmasines ir medines dėžes, dubenėlius ir pan. Svarbiausia, kad konteineris turėtų ištisinį dugną, kuriame nebūtų skylučių. Dėl šios priežasties gali iškilti kai kurių sunkumų laistant gėles. Kadangi konteineriai neturi drenažo skylučių, vandeniui nėra kur nutekėti, todėl augalas gali būti perlietas. Kad nenutiktų panašių nemalonumų, ant konteinerio dugno reikia patiesti gerą drenažą, o jei konteineris nedidelis, jo dugne galima padaryti skylutes ir pastatyti konteinerį ant padėklo.

Vazonai. Vazonai, kaip taisyklė, turi vieną arba daugiau skylučių, tai priklauso nuo vazono dydžio. Gėlių vazonus galima pastatyti ant padėklo (lėkštelės) arba į dekoratyvinę vazą (kašpo). Dažniausiai vazonai būna plastmasiniai arba moliniai. Gėlės laistymo sąlygos priklauso nuo to, iš kokios medžiagos pagamintas vazonas. Iš molio pagamintas vazonas geriau išgarina drėgmę, todėl tokiame vazone esančias gėles reikia laistyti dažniau negu plastmasiniame vazone esančius augalus. Kiekvienas vazonas gali turėti privalumų ir trūkumų. Išskyrus tai, kad iš molinio vazono geriau išgarinama drėgmė, dar ir išplaunamos kenksmingos druskos. Todėl molinio vazono išorinė išvaizda gali būti sugadinta, o laikui bėgant vazonas ir visai suyra. Plastikiniai vazonai geri tuo, kad jų yra bet kokio dydžio, spalvos ir formos. Be to, plastikinių vazonų galiojimo laikas gerokai ilgesnis nei molinių.

vazonas2Vazonai būna pačių įvairiausių dydžių. Gėles kiekvieną kartą persodinti reikėtų į dviem centimetrais platesnį vazoną už buvusį. Žinoma, tik tuo atveju, jei augalą reikia taip dažnai persodinti.  Jeigu nenorite persodinti gėlės į per didelį vazoną (25cm), reikia persodinimo metu apgenėti šaknis.

Dekoratyvinės vazos (kašpo). Šios vazos turi ištisinį vandeniui nepralaidų dugną. Į tokią dekoratyvinę vazą įstatomas vazonas su gėle. Dekoratyvinė vaza gali būti pagaminta iš pačių įvairiausių medžiagų: metalo, plastmasės, keramikos, medžio, vielos, vytelių ir pan. Kaip dekoratyvinę vazą galima panaudoti paprastą vazelę, virdulį, dubenėlį, dekoratyvinį laistytuvėlį, molinį batą ir pan. Dekoratyvinei gėlių vazai galite panaudoti bet kokią talpą, kuri gėlių vazonui tiktų pagal dydį ir pagal jūsų kambario interjerą. Pagal dydį dekoratyvinė vaza turi būti dviem centimetrais platesnė už gėlės vazoną ir šiek tiek aukštesnė. Jeigu į dekoratyvinę vazą jūs patalpinote drėgmę mėgstantį augalą, tarpą tarp vazos ir vazono galite užpildyti drėgnomis durpėmis arba samanomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *