Skip to content

Hiacintas

hiacintas1Hiacintas (lot. Hyacinthus) – tarp svogūninių augalų gana paplitusi kambarinė gėlė. Hiacintas turi belapį žiedkotį, ant kurio vienas šalia kito išsidėstę daugiau kaip trisdešimt puikiai kvepiančių žiedų, panašių į varpelius. Kiekvienas svogūnėlis išleidžia po vieną žiedkotį. Šios gėlės išauga iki 2,5 – 5 cm ir laikosi nenuvytusios dvi tris savaites. Yra daug  hiacinto rūšių su rožiniais, raudonais, žydrais, alyviniais, baltais ir net gelsvų spalvų žiedais.

Rudens pradžioje hiacintą reikia išimti iš vazono ir nuo pagrindinio svogūnėlio švelniai atskirti dukterinius svogūnėlius, jei tokių yra. Dukterinius hiacinto svogūnėlius geriau pasodinti atskirai. Vazono dydis savo apimtimi turi būti 4-5 cm platesnis už patį gėlės svogūnėlį, tačiau talpa turi būti gili.

Laikymo vieta. Hiacintą reikia laikyti šviesioje patalpos vietoje, +10° C – +16° С temperatūroje. Optimali gėlei oro temperatūra – +9° С. Kai pasirodo hiacinto žiedkotis, augalas yra pasirengęs šiltesnėms laikymo sąlygoms (+15° С).

Apšvietimas. Gėlė mėgsta ryškią šviesą, tačiau nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Apšvietimas turi būti maksimaliai šviesus. Kadangi hiacintas mėgsta ryškų apšvietimą, jį reikėtų pastatyti į pačią šviesiausią jūsų namų vietą.

hiacintas2Laistymas. Gėlę pavasarį ir žiemą reikia laistyti vidutiniškai ir reguliariai, o ramybės laikotarpiu laistymą reikia apriboti. Hiacintą laistant vidutiniškai, reikia leisti žemei vazone pradžiūti iki kito laistymo. Po to, kai gėlė visiškai nuvysta, reikia nutraukti laistymą, o svogūnėlį palikti vazone su substratu vasariniam saugojimui. Svogūnėlis turi būti ramybės būsenoje, sausa ramybė augalui reikalinga tam, kad formuotųsi žiedai. Ir dar. Hiacintas neperneša užsistovėjusio vazone vandens.

Oro drėgmė. Gėlei reikalinga vidutinė oro drėgmė.

Tręšimas. Hiacintas tręšiamas kartą per dvi savaites kompleksinėmis trąšomis, skirtomis kambarinėms gėlėms. Palaistykite gėlę kalcio salietros tirpalu (2 g/1 l vandens). Kai tik išsiskleis pirmasis gėlės pumpuras, svogūnėlį reikia dar kartą patręšti. Kitą kartą gėlę reikia patręšti jau po žydėjimo. Praėjus trims savaitėms patręškite hiacintą fosforo ir kalio trąšomis. Toks sustiprintas tręšimas leis sukaupti didelę svogūnėlio masę, o tai leis geriau pasiruošti ramybės laikotarpiui ir žiedų susidarymui kitais metais.

Dauginimas. Dauginamas hiacintas dukteriniais svogūnėliais, paprastais svogūnėliais ir svogūniniais žvyneliais. Žemių mišinys persodinimui: 1 dalis upės smėlio, dvi dalys lapinės žemės, pridėkite superfosfato (1 arb. šaukšt./ 1 l vandens) ir dar pridėkite medžio anglies. Pasodinti svogūnėlį reikia taip, kad 1,5 cm svogūnėlio kyšotų virš žemės. Toliau palaistykite gėlę, kad užtikrintumėte jai vidutinę drėgmę. Pastatykite vazoną su hiacinto svogūnėliu į šaldytuvą  (+5° С). Stebėkite augalą, kada pasirodys 2-3 cm lapai, perkelkite vazoną į šviesią, bet pakankamai vėsią vietą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *