Skip to content

Fatsija

fatsija1Fatsija (lot. Fatsia) priklauso aralinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė – Taivanas ir Japonija. Fatsija yra greitai augantis, dekoratyvinis augalas, kuris vertinamas dėl savo patrauklaus vainiko su blizgančiais, pirštuotais lapais. Fatsija žydi neišvaizdžiais baltais žiedais.

Kaip kambarinis augalas plačiai paplitusi japoninės fatsijos rūšis. Ši gėlė greitai auga, todėl tinkamai ją prižiūrint, per du metus ji gali išaugti iki pusantro metro aukščio ir užsiauginti iki 35 cm skersmens lapus. Tam, kad fatsija geriau šakotųsi, ją reikia periodiškai apgenėti.

Laikymo vieta. Gėlė geriau auga vėsesnėse sąlygose. Tose patalpose, kur oro temperatūra siekia  +19° С – +20° С, fatsija praranda apatinius lapus, dėl ko praranda savo dekoratyvinį patrauklumą. Augalas neperneša šaltų skersvėjų, tačiau patalpa, kur auga gėlė turi būti gerai vėdinama.

Apšvietimas. Fatsija mėgsta ryškią šviesą, tačiau ją reikia pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat gėlė gali augti ir pavėsyje. Žiemą labai svarbu augalą gerai apšviesti papildomai.

Laistymas. Pavasarį ir vasarą fatsiją reikia gausiai laistyti. Žiemą reikia laistyti vidutiniškai ir atsargiai.

fatsija2Oro drėgmė. Fatsija mėgsta drėgną orą ir dažną apipurškimą. Dėl didelių gabaritų šią gėlę nepatogu pastatyti po dušu, todėl būtina periodiškai nuvalyti fatsijos lapus drėgna kempine.

Tręšimas. Gėlę kartą per savaitę reikia tręšti nuo gegužės iki rugpjūčio. Tręšti reikia kompleksinėmis trąšomis, skirtomis augalams su dekoratyviniais lapais. Rudenį ir žiemą gėlės tręšti nereikia.

Dauginimas. Fatsija dauginama sėklomis, kurias galima gauti tik nuo augalo, kuris auga gyvojoje gamtoje. Kitas būdas – nuo vienmečių sodinukų yra nupjaunamos viršūnėlės kaip auginiai, kuriuos reikia įšaknyti pašildžius žemę. Taip pat fatsija dauginama atlankomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *