Viksvuolė (lot. Cyperus) – labai nereiklus augalas, savo išvaizda primenantis skėtį arba palmę, priklauso viksvuolinių šeimos augalų grupei. Ši gėlė auginama ir kaip pavienis augalas, ir kompozicijose su kitomi kambarinėmis gėlėmis. Ji leidžia vis naujus ilgus žalius stiebelius, iš kurių viršūnių pasirodo į visas puses pasklidę žali spinduliai.
Jeigu namuose laikote katę, ir ši gėlė pastatyta gyvūnui prieinamoje vietoje, jis gali nukramtyti gėlės karūną. Viksvuolė mėgsta derlingą žemę, kurioje gerai veša, leisdama vis naujus stiebus ir dažnai žydi smulkiais neišvaizdžiais žiedais.
Augalui būtinas geras apšvietimas be tiesioginių saulės spindulių, nors visai gerai jis auga ir tamsesnėje vietoje. Inde, kur gėlė bus auginama, geriau padaryti keletą drenažo angų. Laistyti viksvuolę reikia dažnai, vienodai ant šaknų ir į padėklą, kad neperdžiūtų žemė. Gėlė mėgsta kai ją apipurškia.
Aptikus pageltusius ir vystančius gėlės stiebus, juos reikia iš karto pašalinti, kad jie nesugadintų viso gėlės vaizdo. Žiemą reikia prižiūrėti, kad patalpoje, kur laikoma viksvuolė, oro temperatūra nenusileistų žemiau +14° C. Vasarą, vieną du kartus per mėnesį, šią gėlę reikėtų patręšti.
Dauginama viksvuolė paaugusių krūmų dalimis, arba nupjovus stiebą ir jo dalį įmerkus į indą su vandeniu lapais žemyn. Netrukus vandenyje pasirodo baltos šaknys.
Šį augalą rekomenduojama auginti tiems, pas ką niekas neauga, arba tiems, kurie neskiria pakankamai laiko gėlių priežiūrai.
nu pas mane visos kitos geles geriau auga nei viskvuole nors ji ir vadinama nereiklia..gal del to kad as ja per retai laistau..buvo kelis kart perdziuvus nes laikau uzkelus vos ne ant lubu nes kitaip nuo kates apsaugot neina ir daznai tiesiog pamirstu ja..ech