Renkamės saugias kambarines gėles

Jau supažindinome jus su būtinomis sąlygomis, be kurių negalėtumėte įsigyti saugių augalų savo namams. Šiame straipsnyje pateikiame orientacinį saugių augalų sąrašą.

Chlorofitas jau ne vieną šimtmetį išlaiko pirmenybę kaip  vienas iš labiausiai nepretenzingų, saugiausių ir tuo pačiu labai dekoratyvių kambarinių augalų. Taip pat svarbu, jog šis augalas valo patalpų orą ir prisodrina jį deguonimi. Ypač patrauklios yra margalapių chlorofitų rūšys. Tai augalas su ilgais kabančiais ūgliais, kurie gerai atrodo  pakabinamuose vazonėliuose. Augalui senstant jis ilgainiui praranda savo dekoratyvumą, todėl jį būtina atjauninti – pasodinti  naujus,  jaunus skrotelių kuokštus, atskyrus juos nuo kabančių ūglių. Tam reikia jaunus chlorofito skrotelių kuokštus pirmiausia pamerkti į vandenį, o kai išleidžia šakneles, pasodinti į lengvą žemę.

Kinrožė taip pat yra labai dekoratyvus ir nelabai reiklus laikymo sąlygoms augalas. Tamsiai žali, blizgantys, kraštuose dantyti augalo lapai efektingai kontrastuoja su piltuvėlio pavidalo arba pilnaviduriais žiedais, galinčiais išaugti iki 12 cm apimties, ir džiuginančiais įvairiomis spalvomis. Šis augalas bus vienodai patrauklus ir suaugusiems, ir vaikams.

Begonija gerai vystosi šviesoje, tačiau netiesioginiuose saulės spinduliuose.  Todėl ant daugiau ar mažiau šviesios palangės galima išauginti ištisą šių efektingų augalų kolekciją, netgi jei butas ir pakankamai tamsus. Norint užtikrinti reikalingą drėgnumą, begonijų vazonai įstatomi į lėkšteles su drėgnu stambiu žvyru, o gražių akmenukų, skirtų palaikyti gėlės drėgmę, surinkimas  gali virsti linksmu žaidimu.

Tradeskantė yra įvairus ir labai gražus kambarinis augalas. Kambaryje, kuriame nuolat žaidžia vaikai,  šį augalą reikėtų auginti tik pakabinamuose vazonėliuose, nes tradeskantės ūgliai yra labai gležni ir trapūs. Tiesioginių saulės spindulių dauguma tradeskančių neperneša, todėl šios gėlės geriausiai tinka šiaurės pusėje esančiam kambariui. Nežiūrint į stebėtiną nepretenzingumą, šio augalo visgi negalima statyti į visiškai tamsias vietas: labai trūkstant šviesos gėlės lapai sumenksta, augalas ištįsta ir praranda ryškią spalvą.

Aspidistra arba „draugiška šeimynėlė“, kaip ją vadina dėl tankios lapų rozetės, taip pat tiks mažai saulės apšviestam kambariui. Šis nereiklus laikymo sąlygoms augalas gali būti ir margalapis, kuriam reikia šiek tiek daugiau šviesos nei jo žalialapiui broliui.

Maranta labai gerai ištveria prietemą, tačiau neištveria labai sauso patalpų oro. Jeigu galite šio augalo vazonėlį laikyti lėkštelėje su vandeniu, didesnių problemų prižiūrint šią gėlę kilti neturėtų.

Kalatėja, marantos giminaitė, turi stambesnius įvairių spalvų lapus. Ji labai tinka statyti ant žemės ir yra išskirtinai atspari prietemai.

Sanpaulija tinka miniatiūrinėms gėlių kompozicijoms ant plataus ir plokščio vazono. Gražūs įvairiaspalviai sanpaulijų žiedai maloniai džiugins akį didesnę metų dalį.

Jeigu bėgant laikui norėsite įsigyti kokį nors egzotinį ir labiau priežiūros reikalaujantį augalą, galėsite panaudoti florariumą – įstiklintą apšviestą dėžę, kur augalai bus optimaliose sąlygose ir be to bus saugiai izoliuoti nuo namiškių.

Renkamės saugias kambarines gėles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top