Skip to content

C

Citrinmedis (Citrus)

CitrinmedisCintrinmedžiai yra labai populiarūs Indijoje, Kinijoje bei Indokinijos pussiasalyje. Būtent iš šių šalių jie pateko į Viduržiemio regiono šalis, o vėliau ir į pietvakarių Europą. Šiuo metu yra išvesta daugybė citrinmedžių veislių. Šie medeliai geriausiai dera šilto klimato šalyse.

Citrinmedis – populiarus kambarinis augalas, tad jį galima rasti kone kiekvienuose namuose. Įdomu tai, jog šio augalo lapai gyvena du kartus: vasario – kovo mėnesiais citrinmedis numeta maždaug ketvirtadalį lapų, o kitas ketvirdalis nubyra per likusius metus.Read More »Citrinmedis (Citrus)

Cikas

Cikas (lot. Cycas) priklauso cikinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė – Australija ir Pietvakarių Azija. Išoriškai cikas primena palmę. Ši kambarinė gėlė lėtai auga, ir ją gerai prižiūrint, cikas ilgus metus džiugins savo žaluma. Pirkdami ciką, įsitikinkite, kad lapų… Read More »Cikas

Chrizantemos

Chrizantemos

Aprašymas: Chrizantemos (chrysanthemums) pradėtos auginti Kinijoje dar prieš 2 000 metų. Kiek vėliau, 4 amžiuje šios gėlės išplito Japonijoje ir buvo vadinamos kiku ir tik XVIII amžiuje šios gėlės išpopuliarėjo Europoje.

Chrizantemos yra graižiažiedžių šeimos gėlės, jų yra daugiau kaip 200 rūšių. Vienos populiariausių chrizantemų yra rudeninės indėninės, korėjinės chrizantemos, kurios žydi rudenį.

Šios gėlės gali būti skirstomos ir pagal žiedų formų: spindulinės, rutulinės. Taip pat šias gėles galima skirstyti ir pagal žydėjimo laiką: ankstyvosios, vidutinio vėlyvumo bei vėlyvosios chrizantemos.

Ankstyvųjų chrizantemų žydėjimo laikas – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiai, vidutinio vėlyvumo  – spalio pabaiga bei lapkričio pradžia, o vėlyvosios chrizantemos žydi lapkričio pabaigoje bei gruodžio mėnesį.

ChrizantemosRead More »Chrizantemos

Ciklamenai (Cyclamen)

ciklamenaiŠios nuostabios gėlės yra kilusios iš Viduržiemio regiono šalių. Ciklamenai yra vienos populiariausių žiemą žydinčių raktažolinių šeimos vazoninių gėlių. Šių augalų populiarumą įrodo ir tai, jog Vokietijoje ciklamenų yra užauginama apie 20 milijonų egzempliorių. Tuo tarpu, ciklamenai mūsų šalyje nėra tokie populiarūs: pastaraisiais keletą metų šių augalų yra užauginama po 5 000 egzempliorių. Jei tinkamai prižiūrėsite šį augalą jis jūsų namus puoš ilgus namus, žydėdamas po keletą mėnesių per metus. Gėlininkai taip pat laikosi nuomonės, jog tikrąjį šių gėlių grožį galima pamatyti tik po kelerių metų kruopščios priežiūros. Puošniausiomis ciklamenų veislėmis yra pripažintos Barock ir Rokoko. Šių veislių ciklamenai yra dvispalviai, pilnaviduriais žiedais. Standartinių veislių ciklamenai užauga iki 30  centimetrų, o žemaūgiai iki 15 centimetrų. Vos tik nusipirkę ciklameną, būtinai jį panardinkite iki pusės į minkštą šiltą vandenį ir palaikykite 20 minučių.

Anot mokslininkų, ciklamenai valo orą, spinduliuoja džiaugsmą ir ramybę, teigiamai veikia žmogaus nuotaiką.Read More »Ciklamenai (Cyclamen)

Ceropegija: ką verta žinoti apie šį kambarinę vijoklinę gėlę?

ceropegiaCeropegija – tai vijoklinė klemalinių šeimos gėlė, kuri puikiai geba taupyti vandenį, o esant reikalui ilgą laiką gali išbūti ir be vandens. Būtent dėl šios priežasties, šios gėlės yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurių dažnai nebūna namuose ar negali skirti daug laiko augalų priežiūrai. Šis sukulentas,  žydintis blyškiai rožiniais žiedais, yra labai populiarus Madagaskare, Naujoje Gvinėjoje bei Pietų Afrikoje. Ceropegija – daugiametis žolinis augalas, turintis į gumbą panašų šakniastiebį bei ovalius, mėsingus lapus. Šis vijoklinis augalas žydi tik vasaros metu.

Ši gėlė puikiai auga sausose vietovėse, o auginantiems ją namuose derėtų atminti, jog stovintis vanduo bei perlaistymas yra didžiausi šios gėlės priešai.  Nors ši gėlė puikiai auga sausose vietovėse, taip pat reikėtų nepamiršti, jog tiesioginiai saulės spinduliai taip pat gali jai pakenkti. Ši vijoklinė gėlė, kaip ir daugelis kitų, nėra išimtis – jai reikia daug šviesos  bei gryno oro, taigi šią gėlę geriausia laikyti puikiai apšviestoje, dažnai vėdinamoje patalpoje. Jei gėlę laikysite ne kambaryje, o balkone, iš anksto pasirūpinkite, kad gėlė būtų apsaugota nuo vėjo ir lietaus. Dėmesį reikia atkreipti į tai, jog gėlės priežiūra įvairiais metų laikais skiriasi: šiltuoju metu laiku šios gėlės turėtų būti laistomos reguliariai ( kai tik pradžiūva) ir yra tręšiamos kartą per dvi savaites trąšomis, skirtomis kaktusams, o žiemos metu šias gėles reikėtų laistyti 1 – 2 kartus per mėnesį.  Bus idealu, jei šią gėlę auginsite kabančiuose vazonuose, kadangi gėlės stiebeliai yra labai ploni bei gležni. Stiebeliai gali užaugti iki 5 metrų ilgio, tad šiai gėlei reikia nemažai erdvės.  Beje, stiebeliai turi baltus gumbelius – būtent juose yra kaupiamas vanduo.  Read More »Ceropegija: ką verta žinoti apie šį kambarinę vijoklinę gėlę?

Ciklamenas

ciklamenas1Ciklamenas (lot. Cyclamen) priklauso mirsininių šeimos augalų grupei. Šios nuostabios kambarinės gėlės tėvynė yra Centrinė ir Pietų Europa. Viduržemio jūros regionas. Ciklamenas dar žinomas Alpių našlaitės pavadinimu. Kai kurios šios gėlės rūšys yra įtrauktos į Raudonąją knygą, nes yra ant išnykimo ribos. Kaip kambarinė gėlė ciklamenas yra auginamas jau seniai.  Svarbu žinoti, jog ciklamenas yra nuodingas augalas.

Kai kurios ciklameno gėlių rūšys neturi ryškiai išreikšto ramybės periodo. O pas kai kurias ciklameno rūšis, pvz. persinį ciklameną, ramybės laikotarpis prasideda vasarą. Pačioje vasaros pradžioje ciklamenas pasineria į ramybės laikotarpį. Pirmiausia pradeda gelsti lapai, po to jie sudžiūsta. Ciklameno stiebagumbiai lieka pliki. Nuo to momento ši gėlė laistoma retai. Ramybės laikotarpiu vazoną su ciklamenu geriau išnešti į gryną orą, apsaugotą nuo saulės vietą. Vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje ciklameną reikia įnešti į kambarį ir persodinti. Po to vazoną su stiebagumbiu reikia pastatyti į vėsią ir šviesią vietą. Kol visiškai įsišaknyja ciklameną reikia laistyti atsargiai.Read More »Ciklamenas

Cinerarija

cinerarija1Cinerarija (lot. Cineraria hybrida Hort) priklauso graižažiedžių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė – Kanarų salos. Cinerarija – žydinti gėlė, kurios įvairios hibridinės formos gana paplitusios tarp kambarinių augalų. Cinerarija gali būti įvairaus aukščio – nuo 25cm iki 70 cm, tai priklauso nuo gėlės rūšies. Žydi šis gėlė paprastais, pilnaviduriais ir pusiau pilnaviduriais žiedais, kurie gali būti įvairių spalvų – žydri, rožiniai, alyviniai, oranžiniai, raudoni, tik ne geltoni. Žydi cinerarija žiemą ir pavasario pradžioje.

Laikymo vieta. Cinerarija net ir vasarą laikoma vėsioje oro temperatūroje. Optimali šios gėlės laikymo oro temperatūra – +12° C – +13° С, minimali –  +8° С, maksimali – +15° С.

Apšvietimas. Ši gėlė mėgsta ryškią pasklidusią šviesą, todėl ją geriausia laikyti prie rytinės arba vakarinės pusės lango.Read More »Cinerarija

Chrizantema

chrizantema2Chrizantema (lot. Chrysanthemum) priklauso astrinių šeimos augalų grupei.  Šią nuostabią kambarinę gėlę bet kuriuo metų laiku galima įsigyti žydinčią. Chrizantema gali žydėti paprastais ir pilnaviduriais įvairiausių spalvų žiedais – rožiniais, raudonais, baltais, geltonais, violetiniais ir t.t. Neįtikėtinai gražiai žiūrisi keletas skirtingų spalvų chrizantemų viename vazone. Tokios kompozicijos papuošia net ir patį nuobodžiausią kambarį.

Vazonuose augančios chrizantemos gali išaugti iki 20-30 cm aukščio. Tam, kad ši gėlė gerai krūmytųsi, jos ūglius reikia apgenėti ir apskabyti. Persodinant chrizantemą į vieną vazoną geriau sodinti ne vieną, o iš karto kelis kambarines gėlės auginius.

Laikymo vieta. Chrizantema mėgsta šviesą, tačiau ją reikia pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių. Šią gėlę geriau laikyti vėsioje patalpoje, kurioje oro temperatūra siekia +10° С – +15° С. Šiltesnėje patalpoje chrizantema žydės trumpiau ir ne taip gausiai.Read More »Chrizantema