Skip to content

F

Eucharis

Eucharis (lot. Eucharis) priklauso amarilinių šeimos augalų grupei. Eucharis dar vadinamas Amazonės lelija. Šio augalo tėvynė – Pietų Amerika. Ši gėlė ant ilgo koto turi tamsiai žalius plačius ir spindinčius lapus. Eucharis du kartus per metus žydi stambiais baltais žiedais,… Read More »Eucharis

Frezija

Frezija (lot. Freesia) priklauso vilkdaginių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė – Pietų Amerika. Kaip kambarinis augalas yra auginama hibridinė frezija, kuri išauga iki 50-60 cm aukščio, turi siaurus lapus. Ant ilgo žiedkočio susiformuoja nuostabūs žiedynai, ant kurių išsiskleidžia apie… Read More »Frezija

Fatsija

Fatsija (lot. Fatsia) priklauso aralinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė – Taivanas ir Japonija. Fatsija yra greitai augantis, dekoratyvinis augalas, kuris vertinamas dėl savo patrauklaus vainiko su blizgančiais, pirštuotais lapais. Fatsija žydi neišvaizdžiais baltais žiedais. Kaip kambarinis augalas plačiai… Read More »Fatsija

Filodendras (Philodendrons)

filodendrasFilodendro rūšis gėlių karalystėje yra viena iš gražiausių lapinių gėlių. Atsiradusi iš Amerikos atogrąžų. Yra keli šimtai Filodendros rūšių, kurios su laiku vis didėja. Patalpose augančių gėlių yra keli tipai: vijoklinė rūšis, vienos krypties ir ne vijoklinės. Lauke, augančios gėlės gali užaugti labai masyvios, medžio tipo, bet patalpose augančios nėra tokios didelės. Nauji hibridai būna sumaišomi į lengvai kabinamas rūšis, kurios išauga į savarankiška kryptimi augančią rūšį.

Apšvietimas: pusiau ryški šviesa, primenanti atogrąžų priedangą. Jos tinkamomis sąlygomis gali aklimatizuotis beveik visiškuose tiesioginės saulės spinduliuose, bet jos mėgsta saulės šešėlį.

Laistymas: dažnai ir per auginimo sezoną visuomet laistyti kompostą. Gerai suspausti šaknis į žemę vijoklinėms rūšims.

Temperatūra: Kintanti, bet jos nemėgsta ilgai palaikomos temperatūros žemesnės nei 13C.

Dirvožemis: derlinga, palaida žemė. Naudoti pagalį ar kitą ramstį vijokliniam tipui.Read More »Filodendras (Philodendrons)

Fitonija (Fittonia)

Gele FitonijaFitonija yra maloni, subtiliai gyslota gėlė, giliais žaliais lapais. Nors viena iš populiariausių yra baltos spalvos. Tačiau jūs taip pat lengvai galite rasti ir Fitoniją su rožinėmis, sidarbrinėmis ar žaliomis gyslomis. Fitonijos yra kabinamos namų gėlės arba vijokliai, kurie idealiausiai auga terariumuose ar stikliniuose soduose. Fitonijas yra sunku iškelti kaip paprastai kitas auginamas gėles. Joms reikalingas didelis aukštis, nuolat drėkinant (kaip įprasta terariumuose), tad negali būti ramiomis sąlygomis. Fitonijoms taip pat nepatinka stiprūs, tiesioginiai saulės spinduliai ir greitai nudega.

Auginimo sąlygos:

Šviesa: netiesioginiai saulės spinduliai. Jos taip pat mėgsta būti po fluorescentine šviesa. Nelaikyti visiškoje saulės šviesoje.

Laistymas: Augalus nuolat laikyti drėgnai. Auginti inde su nuzulintais akmenimis ir vandeniu.

Temperatūra: vidutinė (apie +21C). Jos gali toleruoti žemesnę iki +15,6 ir žemesnę  +26,7C temperatūrą.Read More »Fitonija (Fittonia)

Fryzija

Fryzija (lot. Vriesea) priklauso bromelijinių šeimos augalų grupei. Šios gėlės tėvynė yra Pietų ir Centrinė Amerika, Antilų salos. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama apie 250 šios gėlės rūšių. Jų yra žalialapių ir margalapių. Populiariausia veislė — Vriesea spletidens “Ugninis kalavijas”. Ji suformuoja… Read More »Fryzija