Skip to content

E

Eustomų auginimas iš sėklų

Ši gėlė, kartu su lobelijomis ir petunijomis, puikiai tinka verandai, buto arba namo interjerui papuošti, juk eustoma suformuoja švelnius pumpurus, iš kurių vėliau išsiskleidžia puikūs gražios formos žiedai, kurie nevysta ilgą laiką, tuo džiugindami mūsų akis. Prieš nuspręsdami užsiauginti eustomą,… Read More »Eustomų auginimas iš sėklų

Erantis (Eranthis)

eranciaiErančiai – tai gumbiniai augalai, pradedantys žydėti anksti pavasarį, tad ne veltui šios gėlės yra laikomos pavasario pranašais. Net ir pats gėlės pavadinimas yra susijęs su pavasariu – išvertus iš graikų kalbos erantis reiškia pavasario žiedą. Tačiau ar tikrai viską žinote apie šį pavasario pranašą?

Vos tik pratirpus sniegui ir pašvietus saulei, smulkiais geltonais žiedeliais ima žydėti erančiai. Erančiai užauga iki 10 centimetrų. Nors erantis palyginti su kitais augalais yra labai nedidelis, jam nebaisios jokios negandos  – šios gėlės puikiai atlaiko šaltį, vėją, darganą. Šios gėlės yra septynių rūšių, labiausiai paplitusios Europoje, Centrinėje bei Rytų Azijoje. Labiausiai yra paplitę kaliniai bei pavasariniai erančiai. Kalniniai erančiai gausiai auga medžių bei krūmų pavėsyje, yra labai žemi, žydi gegužės ir birželio mėnesiais. Pavasarinių erančių galima išvysti bet kurioje Europos šalyje, tačiau labiausiai yra paplitę Bulgarijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje. Pavasariniai erančiai įprastai žydi kovo – gegužės mėnesiais, tačiau kartais pradeda žydėti ir vasario mėnesį.Read More »Erantis (Eranthis)

echinopsis kaktusas

Echinopsis

Echinopsis (lot. Echinopsis) priklauso kaktusinių šeimos augalų grupei. Tai labiausiai paplitęs kaktusas. Gyvojoje gamtoje priskaičiuojama per 50 šio kaktuso rūšių. Jaunas echinopsis yra rutulio formos, o vėliau ištįsta.  Suaugęs šis kaktusas turi cilindro formos stiebą. Echinopsis žydi dideliais, pailgai vamzdiniais, … Read More »Echinopsis

Echmėja (Aechmea)

echmejaEchmėjos pavadinimas kilo iš graikų kalbos – „aechme“; pakrypus ietis.  Viena iš geriausiai žinomų ir labiausiai auginamų bromeliadinių gėlių. Lapai auga glaudžiai, žiedas panašus į piltuvėlio formos vazą, į kurią tilptų nemažai vandens. Šis vandens rezervas padeda išlaikyti drėgmę. Taip pat apsaugo nuo dulkių, nešvarumų, vabzdžių, ir kitų mažų gyvių. Šalia krūmingų lapų,  augintojai nepataria stovėti, kuomet jie yra pakankamai išsišakoję.  Jų egzistavimui yra labai svarbios trąšos bei vanduo šaknims.

“Aechmea chantinii “– auga Amazonių regione. Ten gėlės auga medžiuose, labai mėgsta būti tiesioginėje saulėje.  Nepalenkiamų lapų diapazonas pereina iš šviesios žalios į beveik tamsią, visiškai juodą, raudoną spalvas.   Kai kurie augalai turi ryškų sidabrinį atspalvį. Žiedas išsišakojęs, pažiedė – orandžinė-raudona. Vaisius būna baltas arba blankiai mėlynas. Read More »Echmėja (Aechmea)