Skip to content

Z

Zefyrantas

Zefyrantas (lot. Zephyranthes) priklauso amarilinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė – Kuba. Zefyrantas yra daugiametis svogūninis augalas, turintis siaurus, mėsingus ir tiesius lapus, kuri išauga iki 40 cm ilgio. Šios gėlės svogūnėlis yra apvalus, 3 cm pločio, padengtas tamsiai… Read More »Zefyrantas

Zamiokulkas (pinigų medis)

Zamiokulkas (lot. Zamioculcas zamiifolia) priklauso aroninių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė – Madagaskaras. Kaip kambarinis augalas plačiai paplitęs zamijalapis zamiokulkas. Šis visžalis augalas turi tamsiai žalius blizgančius ir mėsingus, galuose užaštrintus lapus. Auginamas kambaryje zamiokulkas gali išaugti iki pusantro… Read More »Zamiokulkas (pinigų medis)

Zamija (Zamia)

gele zamijaZamija yra viena iš rečiausių gėlių Žemėje. Tai yra dovana iš Meksikos ir pietryčių Floridos. Iš išorės primenanti palmę, bet iš tikrųjų tai labai senos gėlių šeimos augalas (Cycadaceae). Joje yra dvidešimt golosemenni tipo rūšių, kurios yra nepaprastai retos priešistorės – jos mena milijonus metų senumo istorijas.

Dekoratyvines gėles galima pamatyti tik mažo dydžio (Zamia pumila). Jos yra žemos (apie 10cm) ryškiai šviesiai žalio stiebo ir kietais lapais. Pavieniai lapai yra pailgi ir apvalėjančios formos panaši į šaukštelį. Padengti vaško sluoksniu,  kad apsaugotų nuo drėgmės garavimo bei šeriuoti. Panašus į dvilytį moterišką ir vyrišką augalą dėl savo spalvų – kankorėžio formos stiebas apvaisina sėklomis. Namuose tai būna retai ir sėklos ne visuomet pasirodo. Savybės, kuriomis galima suprasti kuomet augalas suaugo yra lapai ir jos grožis intensyviai skleidžias. Auga labai lėtai, bet kai per laiką pažiūrėjus paauga 1m ir plečiasi.

Zamijos, kambarinės gėlės, tačiau svarbu jas apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Per ne lyg didelis buvimas saulėje, išgeltonina lapus. Mažesnė nei +12C temperatūra gali pražūdyti ją. Geriausią palaikyti pastovią 18-22C temperatūrą.Read More »Zamija (Zamia)