Skip to content

Krinas

krinumKrinas (lot. Crinum) priklauso amarilinių šeimos augalų grupei. Šio augalo tėvynė – Pietų Afrika, Amerikos atogrąžų miškai, Rytų Azija. Krinas pakankamai stambus augalas, todėl jį reikia auginti pakankamai erdviose patalpose. Krinas nuostabiai papuoš bet kokį interjerą ir kaip pavienis augalas, ir kitų augalų kompozicijoje.

Krinas turi 15 cm apimties svogūnėlį, iš kurio išauga net iki 1 metro aukščio žiedkotis  su puošniu žiedyno skėčiu, kuriame auga piltuvėlio formos žiedai, kurie žydi vasarą. Žiedai gali siekti 17 cm ilgį. Žiedyne gali būti net iki 30 žiedų. Žiedai nevysta ilgiau kaip mėnesį. Krino lapai yra visžaliai, platūs ir nulinkę į visas puses.

Laikymo vieta. Krinas mėgsta labai šviesią laikymo vietą su šiek tiek tiesioginių saulės spindulių. Vasarą augalą galima laikyti gryname ore. Žiemą krinas laikomas vėsiai (+8° С – +10° С).

Apšvietimas. Krinas mėgsta ryškią šviesą.

Laistymas. Krinas nereiklus augalas. Vasarą kriną reikia laistyti gausiai, o taip pat jį reikia apipurkšti ir tręšti. Žiemą, augalo ramybės laikotarpiu, laistymą reikia staiga suretinti, tačiau negalima leisti, kad gėlės žemė perdžiūtų.

Oro drėgmė. Krinas mėgsta vidutinę oro drėgmę.

Dauginimas. Augalas dauginamas dukteriniais svogūnėliais ir sėklomis, kurios susidaro dirbtinai apdulkinus gėlės žiedus.

Persodinimas. Suaugęs krinas persodinamas kartą per 2-3 metus. Žemių mišinys persodinimui: velėnos žemė (2 dalys), lapinė žemė (1 dalis), puveninga žemė ir smėlis. Sodinti kriną reikia taip, kad jo svogūnėlis 1/3 kyšotų virš žemės paviršiaus. Vazonas persodinimui turi būti platus, nes krinas turi galingas šaknis ir stambų svogūnėlį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *