Skip to content

Kordilina (Cordyline) – kaip auginti Kordiliną patalpoje

kordilinaKordilina dažniausia kambarinė gėlė, kuri vadinama keliais pavadinimais.  Iš tikrųjų, galima gana susiklaidinti.  Labiausiai populiariausia Kordilina yra  Kvapnioji Kordilina (C. Terminali lot.), kuri yra dažnai parduodama kaip Kordilina Frutikosa (C. Fruticosa) arba Dracena terminalis (Dracaena Terminali lot.) . Iš tiesų, šie augalai dažnai vadinami “Ti augalai” arba “Havajų Ti medžiai”. Vis dėlto, Dracena Kvapioji (Dracaena fragrans lot.), su šviesiais žaliais lapais yra taip pat parduodamas kaip “Ti augalas” ir Kordilina bei Dracaena abi priklauso  agavos rūšiai. Lengviausia įvardinti skirtumus pagal šaknis: Kordilinos šaknys yra baltos, o  Dracenos šaknys geltonos bei orandžinės.

Kambarinės gėlės auginimo sąlygos:

Apšvietimas:  ryški šviesa, bet vengti tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas: Laikyti žemę visuomet drėgną, tačiau mažinti laistymą žiemą. Didelė drėgmė yra idealu.

Temperatūra:  Laikyti aukštesnėje nei 16,6C temperatūroje. Vengti šalčio, jei temperatūra yra žemesnė.

Dirvožemis: derlingas, gerai sausintas dirvožemio mišinys.

Trąšos: Tręšti pavasarį su lengvo naudojimo granulėmis arba kas savaitę per augimo periodą su skystomis trąšomis.

Daiginimas: Pjovimus daryti horizontaliai ir sodinti į žemę skirtą daigams.

Persodinimas: Persodinti pavasarį arba kas antrą pavasarį pagal poreikį.

Rūšys: Yra 15 skirtingų Kordilinos rūšių, bet tik kelios gerai žinomos auginimui.

  • Cordyline Australis – panašį į gėlę Juką. Su siaurais, ilgais iš pilkšvos pereinančios į tamsią lapais.
  • Cordyline Terminalis – didinga gėlė, artima kitoms rūšims, plačių lapų, bet negausių. Pereinančios iš žalios į raudoną, juodą, geltoną, orandžinę ir kitas maišytas spalvas. Taip pat yra porūšių, įvardijimų  kaip Kordilinos Terminalis „trispalvis“, „raudonkraštis“, „ugningasis“ ir „tai“.

 Auginimo patarimai:

Kordilina Australis (Cordyline Australis) labiau dykumos gėlė, nei jos giminaitė Kordilina Terminalis (Cordyline Terminalis), bet mažiau įdomi. Laikui bėgant, geriausias sprendimas šiek tiek pakirpti stiebą į pakrypusią padėtį.  Subrendusi, gerai prižiūrima Kordilina Terminalis turi skirtingo dydžio stiebą 91 cm – 122 cm ilgio. Jos yra džiunglių gėlės, tad jei jūs pergyvenate dėl ant lapų susidarančių vandens lašų, bandykite abi auginti tinkamomis klimatinėmis drėgningomis sąlygomis.

2 thoughts on “Kordilina (Cordyline) – kaip auginti Kordiliną patalpoje”

  1. Hmmm… nėra tokio lietuviško pavadinimo Kordilina frutikosa. Yra plačialapė kordilina (Cordilina fruticosa). Cordilina fruticosa ir Cordilina terminalis yra viena ir ta pati rūšis, tiesiog turinti daugiau negu vieną lotynišką pavadinimą. O kaip kordilina ir dracena gali priklausyti tai pačiai agavų rūšiai, tai jau išvis iš fantastikos srities. Rūšis yra plačialapė kordilina. Kordilina, dracena ir agava yra augalų gentys. Kordilina priklauso šparaginių šeimai, dracena – draceninių šeimai, agava – agavinių šeimai. Jos visos tiek giminingos, kiek žmogus ir šimpanzė. Dar mažiau. Paveiksliukai gražūs, o jau tekstas…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *