Skip to content

Dracena

dracena1Dracena (lot. Dracaena) priklauso agavinių šeimos augalų grupei. Priskaičiuojama 10  šio augalo šeimų ir apie 450 rūšių. Visžalių dracenos medžių ir krūmų tėvynė yra Azijos ir Afrikos atogrąžų sritys. Kaip kambarinė gėlė dracena auginama dėl jos neįprasto vaizdo ir ryškiaspalvių lapų.

Laikymo sąlygos. Renkantis kambarinę draceną, reikia apgalvoti, kiek jai galima skirti vietos, nes tarp dracenos rūšių yra ir labai didelių augalų, ir visai nykštukinių, ir normalaus dydžio. Apskritai dracenos yra nereiklus augalas, viskas priklauso nuo jos rūšies. Kaip ir visus augalus draceną reikia prižiūrėti – valyti lapus nuo dulkių, atjauninti senus augalus, sudaryti sąlygas gėlei turėti ramybės laikotarpį, kuris trunka nuo spalio iki sausio. Žiemą draceną reikia laikyti vidutinėje temperatūroje, ne žemesnėje kaip +15° С, nors dauguma šių gėlių labiau mėgsta žiemojimą žemesnėje temperatūroje – +10° C – +12° С.

Apšvietimas. Dracena mėgsta ryškią pasklidusią šviesą, nors ištveria ir laikoma šešėlyje. Geriausia šią gėlę laikyti šviesioje vietoje arba pusiau šešėlyje. Gėlė neperneša tiesioginių saulės spindulių. Daugelis draceną laiko pavėsį mėgstančiu augalu, tačiau iš tiesų tamsioje vietoje gėlė tik vegetuos. Norint, kad dracena gerai augtų ir vystytųsi, jai reikalinga intensyvi šviesa. Margalapėms dracenoms reikia daugiau šviesos, negu toms, kurių lapai yra žalios spalvos. Jeigu vasarą pakanka šviesos, tai žiemą draceną reikia pastatyti arčiau lango, nes žiemą paprastai visuomet trūksta šviesos. Dracena gerai auga esant dirbtiniam apšvietimui.

dracena2Laistymas. Draceną reikia laistyti reguliariai, vasarą – gausiai, žiemą – vidutiniškai, kaskart kai pradžiūna žemė, tačiau reikia turėti omenyje kambario temperatūrą. Ši gėlė neperneša užsistovėjusio vandens vazone, taip pat ir žemės perdžiūvimo.

Oro drėgmė. Dracenos atsparios sausam orui, tačiau jų lapus reikia reguliariai apipurkšti kai bute įjungiamas centrinis šildymas. Periodiškai nuplaukite draceną šiltu dušu, kad nuplautumėte dulkes ir atgaivintumėte augalą.

Tręšimas. Augimo laikotarpiu – nuo balandžio iki rugpjūčio kas dvi savaitės dracenos tręšiamos specialiomis kompleksinėmis trąšomis, skirtomis kambariniams augalams.

Dauginimas. Dracena dauginama viršūnėlių auginiais, stiebo dalimis, netrumpesnėmis kaip 10 cm,  taip pat atlankomis. Nupjovus dracenos viršūnėlę ją galima įstatyti į indą su vandeniu, pridėti kelis gabaliukus medžio anglies, ir po trijų mėnesių pasirodžius šaknims, augalą galima pasodinti į vazoną.

3 thoughts on “Dracena”

  1. Sveiki noriu paklaust kas atsitiko mano margalapei Daracenai ? kodel ruduoja jos lapai ? as ja persodinau pavasari aciu.

  2. Sveiki isigyjau se dracena ryskiais zaliais lapais po keliu savaiciu eme dziuti lapai galiukai ruduoja toks vaizdas kad susirgo. kaip galeciau pagelbeti augalui?

  3. Auginu dracena. Is pradziu ji labai sparciai augo, dauginosi, buvo ryskios zalios spalvos. Dabar siuo metu pradejo labai rusti lapu galiukai. Dregmes uztenka, patresiu kompleksinemis trasomis, kaskart apipurskiu, nusinesusi i vonia nuplaunu dusu dulkes kambario temperaturos vandeniu , bet vistiek kazkas negerai. Butas is rytu puses, kartais tenka ja perkelti ir i kita vieta, bet stengiuosiu, kad butu sviesa ir nekristu tiesioginiai saules spinduliai. Prasau patarimo, ka ne taip darau. Ir dar noriu paklausti, ar reikia nukarpyti tuos pageltusius galiukus, kurie neteikia grozio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *