Skip to content

Bambukas

bambukas1Bambukas (lot. Bambuseae) priklauso miglinių šeimos augalų grupei. Tai yra retas augalas tarp kambarinių gėlių, tačiau oranžerijose arba didelėse patalpoje bambukas žiūrisi labai efektingai.  Kaip kambarinis augalas auginamas ir mažasis bambukas.

Ant kambarinio bambuko stiebų auga siauri, 10 cm ilgio lapai. Gėlių parduotuvėse galima rasti net kelių rūšių bambuką. Vieni iš jų užauga ne didesni kaip 40 cm, kiti pasiekia ir vieno metro aukštį ir turi lapus su kreminės spalvos juostelėmis. Yra ir aukštesnių bambukų, kurie pasiekia 2,5 – 3,5 metrų aukštį. Bambukas žydi, ir tai įvyksta vieną kartą gyvenime, kai augalas sulaukia 33metų amžiaus. Žydi bambukas smulkiais žiedais, kurie susispietę į žiedynų šluoteles. Pražydėjęs bambukas žūsta.

Laikymo vieta. Bambukas yra nereiklus augalas. Tačiau visų rūšių bambukams reikia šviesių, vėsių ir gerai vėdinamų patalpų. Bambuką reikia pastatyti ryškioje, pasklidusioje saulės šviesoje. Žiemą augalą reikia laikyti +12° C – +16° С temperatūroje.

Apšvietimas. Bambukas mėgsta ryškią saulės šviesą.

Laistymas. Augalą reikia gausiai laistyti, ypač vasarą. Žemė vazone jokiu būdu neturi perdžiūti gėlės augimo laikotarpiu. Žiemą laistymą reikia suretinti.

bambukas2Oro drėgmė. Bambukui nereikia didelės oro drėgmės. Šis augalas perneša ir sausą orą, ir nereikalauja apipurkšti.

Tręšimas. Bambuką reikia tręšti augimo laikotarpiu, ypač aukštaūgius  augalus.

Dauginimas. Bambukas persodinimo metu dauginamas krūmo dalimis. Augalas lengvai įsišaknija drėgnoje žemėje.

Persodinimas. Bambukas persodinamas į pakankamai platų vazoną, nes augalas labai išveša. Vazone laikomą bambuką reikia persodinti kiekvieną pavasarį, o didesnėse talpose auginamas bambukas persodinamas kas 2-3 metai. Žemių mišinys persodinimui: velėnos molinga žemė (2 dalys), puveninga žemė (1 dalis)  ir durpinė žemė (1 dalis).

5 thoughts on “Bambukas”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *