Skip to content

Aglaonema

aglaonema2

Viena iš dažniausiai naudojamų gėlių interjerui, kraštovaizdžio pagyvinimui yra aglaonema. Šį augalą yra lengva prižiūrėti. Galima teigti, kad dėl reikiamo mažo apšvietimo, jis puikiai tinka biuruose, bei tamsesniuose namų kampeliuose.
Aglaonema
Apšvietimas. Tai puikus dekoratyvinis augalas, tinkantis bet kokiai vietai, išskyrus itin saulėtai. Tiesioginiai saulės spinduliai, ypač per stiklą, nusvilins lapus. Aglaonema puikiai išgyvena esant prastam apšvietimui, bet tuomet būna plonesnė ir aukštesnė. Norint suformuoti gražesnę augalo formą, rekomenduojama suteikti šiek tiek natūralios ar dirbtinės fluorescencinės šviesos. Šiam augalui puikiai tinka dirbtinis apšvietimas. Tai krūmo pavidalo augalai, priklausomai nuo rūšies gali išaugti nuo 8 cm iki 4 pėdų aukščio.


Beveik visų veislių Aglaonema yra marga tam tikru mastu. Mažiau margiems augalams reikia daugiau šviesos, nei tiems, kurių margumas mažesnis.
Aglaonemos laistymas. Tai priklauso nuo apšvietimo, esant mažesniam apšvietimui dirvožemis taip greitai neišdžiūna, todėl reikalauja retesnio laistymo.
Norėdami išlaikyti Aglaonemos formą, pašalinkite kai kuriuos naujus lapus. Tvirtai suimkite lapą prie pagrindo ir švelniai ištraukite. Jokiu būdu nenaudokite žirklių. Atsiradusios žaizdos gali sukelti augalo ligas, bei pritraukti vabzdžių.
Yra keletas problemų, kurios gali kilti šiems augalams. Jei perlaistysite Aglaonemą, tuomet ant jos lapų gali atsirasti purvinų dėmių. Tai ypač aktualu, jei jūsų Aglaonema yra silpnai apšviesta.
Kitą problemą gali sukelti vabzdžiai, kurie išskiria lipnią medžiagą, vadinamą lipčiumi. Budriai stebėkite ar tokie kenkėjai neužpuolė jūsų gėlės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *