Skip to content

Achimenė

achimenė1Achimenė (lot. Achimenes) priklauso gesnerijinių augalų šeimai. Šios žydinčios gėlės tėvynė yra Centrinė Amerika. Achimenė mėgstama praktiškai visų gėlininkų, kurie ją renkasi dėl gražaus ir ryškaus žydėjimo. Achimenės žiedų spalvos gali būti pačios įvairiausios: žydra, rožinė, geltona, purpurinė ir kt., o lapeliai aksominiai. Achimenė – šakniastiebinis augalas. Ramybės laikotarpiu, žiemą ši gėlė apgenėjama, o šakniastiebiai pastatomi į tamsią ir vėsią vietą.

Vasaros laikotarpiu achimenei reikalingas šiltas temperatūros režimas, ne žemiau +20° С, apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių, drėgnas oras ir vidutinis laistymas. Ši gėlė puikiai auga padidintos oro drėgmės sąlygomis, gerai apšviestoje vietoje, gausiai laistoma augimo laikotarpiu ir lengvai pridengta nuo saulės. Achimenės nereikia apipurkšti, geriausiai šalia gėlės pastatyti indą su vandeniu arba šlapiomis samanomis. Rudens pradžioje (gėlei pražydėjus) reikėtų palaipsniui retinti laistymą. Sudžiūvusias gėlės dalis reikia pašalinti, o vazoną su šakniastiebiais ramybės laikotarpiui reikia pastatyti į sausą, tamsią ir vėsią (+16-18° С) vietą. Laistyti šakniastiebius reikia vieną kartą per mėnesį.

Laikymo vieta. Achimenę reikėtų laikyti pakankamai šviesioje vietoje, tačiau ne tiesioginėje saulės šviesoje. Šią kambarinę gėlę reikėtų pritemdyti naujų ūglių iš pernykščių šakniastiebių augimo laikotarpiu.

Apšvietimas. Ryškus.

Laistymas. Achimenę augimo laikotarpiu reikėtų laistyti vidutiniškai, žemė turi būti sudrėkinta. Nuo rudens pradžios laistymą palaipsniui reikia retinti, kad paruošti šakniastiebius ramybės laikotarpiui. Laistyti achimenę reikia tik minkštu kambario temperatūros vandeniu.

achimenė2Oro drėgmė. Achimenė mėgsta pakankamai drėgną orą, tačiau gėlės negalima apipurkšti. Todėl orą drėkinkite indais su vandeniu arba kruopščiai apipurkškite šalia gėlės esančius kitus augalus.

Tręšimas. Pavasarį, praėjus pusantro mėnesio po jaunų gėlės ūglių pasirodymo, reikia kas dvi savaitės vis patręšti achimenę trąšomis, skirtomis žydintiems augalams.

Dauginimas. Achimenė dauginama šakniastiebiais, auginiais ir sėklomis. Ši gėlė pražys anksčiau, jeigu buvo dauginama šakniastiebiais.

Kambarinės gėlės persodinimas. Paimtus iš vėsios ir tamsios vietos, kur praleido žiemą, šakniastiebius reikia sudaiginti maistingoje žemėje su geru drenažu, o  iš viršaus reikėtų pabarstyti lengvos lapinės žemės. Kad gėlė geriau augtų, reikia laikytis būtinų laikymo sąlygų. Oro temperatūra neturėtų būti žemesnė nei +15-18° С, taip pat reikalingas drėgnas oras. Po to paaugusius šakniastiebius galima persodinti į vazonus, kurie neturėtų būti gilūs, nes achimenė turi trumpas šaknis. Nepamirškite padaryti gero drenažo, kuris turėtų užimti ne mažiau kaip 1/3 vazono. Sodinti achimenę reikėtų į purią ir maistingą žemę, kuri susidėtų iš lapinės, durpinės žemės, smėlio bei sauso mėšlo mišinio  (3:1:1).  Taip pat papildykite šią žemę smulkintomis samanomis ir medžio anglies gabaliukais.

1 thought on “Achimenė”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *